A Bükk járatlan útjain: Táj- és helytörténet c. kiállításmegnyitó

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár és a 38. Kaláka Fesztivál szeretettel meghívja Önt és családját A Bükk járatlan útjain: Táj- és helytörténet című kiállításának megnyitójára.

Köszöntőt mond:

Tőzsér Istvánné a Bródy Sándor Könyvtár igazgatója
        Rázsi Botond, Eger MJV alpolgármestere

A kiállítást megnyitja:

Baráz Csaba, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Természetismereti és Oktatási Osztályának osztályvezetője

A megnyitón közreműködik a Kossuth-díjas Kaláka Együttes.

Időpont: 2017. június 30., péntek 11 óra
Helyszín: Bródy Sándor Könyvtár, Galéria - 3300 Eger, Kossuth L. u. 16.

„Légy csendben,
a hazatérés csendje ez. Mert ne felejtsd, itt szü-
lettél évmilliókkal ezelőtt, ezektől a neszektől,
zörejektől tanultad meg beszéded hangjait,
megalkotván belőlük fogalmaid sokaságát. Ez
a csend átmos, megtisztít a lélek gyermeki
ámulatával. Fürödj benne.”

(Apor Elemér: Csend és erdő)

A Bükki Nemzeti Park idén 40 éves. Az év során már sokan, sokféleképpen foglalkoztak hazánk harmadik legnagyobb nemzeti parkjával. Mi egy kicsit a 40 év elé szeretnénk tekinteni és bemutatni azokat a – helytörténet szempontjából is fontos – tudós embereket, akik hozzájárultak ahhoz, hogy ezt a területet nemzeti parkká nyilvánítsák. Életutak, versek, régi képeslapok segítenek az emlékezésben. A tárlaton az érdeklődők sokat látott túrakalauzokat, régi térképeket és könyvritkaságokat tekinthetnek meg.

A kiállítás megtekinthető a Kaláka Fesztivál hétvégéjén (2017. július 1-2.) szombaton és vasárnap 10-18 óráig, valamint július 7-ig a könyvtár nyitvatartási ideje alatt.