DIS-KURZUS Gyermekkönyvtári Módszertani Műhely Heves megyei könyvtárosoknak

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár szerettel meghívja a megyében dolgozó könyvtáros kollégákat a DIS-KURZUS Gyermekkönyvtári
Módszertani Műhely következő találkozójára.
Időpont: 2017. május 29. hétfő 10–15:30 óra
Helyszín: Bródy Sándor Könyvtár Gyermekkönyvtára, Eger, Bartók tér 6. sz. 105. ajtó

A 2017-es év DIS-KURZUSainak minden műhelynapját arra a gondolati szálra fűzzük fel, hogyan lehet az egyik helyen már jól bevált könyvtári programokat más könyvtárakban is megvalósítani? Műhelymunkánk középpontjában a közvetlen tapasztalatszerzés gyakorlati lehetősége áll, a személyes élményeken keresztül.

Program:
Az egyes etapok között, a könyvtáros(ok) vezetésével, a kollégák részvételével „lejátszott” program után minden esetben tartunk egy beszélgetős kört. Ennek célja válaszokat adni a felmerült kérdésekre, ismertetni hasonló módszereket, megfogalmazni új ötleteket, inspirálni új megoldásokat. Egyúttal alkalom az esetleges hibák felismerésére.
•    Élő gyakorlat. Ötletadó programok – emlékeztető diskurzus az ez évi elképzelésekről. Programismertető Luzsi Margó vezetésével
•    Rigózó – mese és bütykölés. Műhelymunka Begovné Kasza Ágnes gyöngyösi gyermekkönyvtárossal
•    Megláthatod te is velem – verslátó játék. Alkotómunka Váradi Zsoltné visontai könyvtárossal és Baghy Ágnes, a Hunyadi Mátyás Általános Iskola könyvtárosával
•    Samsara – a világ arcai kamaszoknak. Gondolatébresztő filmes ötletek Nagyné Farkas Anita felsőtárkányi könyvtáros vezetésével
•    A Z generáció és mi… Műhelymunka Lázár Tünde tiszanánai könyvtárossal
•    Hogyan tovább? Ötletek és javaslatok; tájékoztatás az őszi programról

Közben déltájban ebéd
A résztvevőket kérjük, hogy hagyományainknak megfelelően hozzanak valami finom „hazait” a közös asztalra.

Bejelentkezés:
A programon a részvétel ingyenes, de előzetes bejelentkezéshez kötött 2017. május 25-éig a szaboagi@brody.iif.hu e-mail címen, illetve a 36/517-576 telefonszámon.

Mindenkit szeretettel várunk!

Könyvtár oldalak: