Rajz és mese - Lesznai Anna

A Múzeumok Éjszakáján 2011. június 18-án, szombaton Lesznai Anna, az egyik legnagyobb magyar költőnőként számon tartott művész előtt szeretnénk tisztelegni, halálának 45. évfordulója alkalmából. A munkásságát, életét bemutató program során a látogatók elé bocsátjuk gyűjteményünk Lesznai köteteit, a Hatvany Lajos Múzeumban őrzött festményeit, rajzait, és 17 órától Szilasi Ágota művészettörténész Lesznai Anna világképe című előadását hallgathatjuk meg. Gyermekrajz-kiállításon köszönnek vissza motívumai, amelyekkel az óvodás gyerekek Lesznai-mesék hallgatása közben találkoztak. A Mese-kuckóban együtt olvashatja meséit, csodálhatja illusztrációit a család minden tagja. És ha kedvük támad rajzolgatni, hímezgetni, kipróbálhatják kreativitásukat!