Zenei gyűjtemény

Az Ady Endre Könyvtár legnagyobb különgyűjteménye, a 2002-es évtől, az épület belsőátalakítási munkálatainak eredményeként tágas, barátságos környezetben várja a zene, a film iránt érdeklődő látogatókat.

Zenei részlegünket érvényes olvasójeggyel rendelkezők használhatják. Látogatóink 5000 db bakelit és 300 db cd lemez közül válogathatnak hallgatnivalót, elsősőrban klasszikus zenei, de megtalálhatók könnyűzenei, népzenei, gyermek és irodalmi lemezek is.

Az 1000 db-os videokazetta-gyűjteményünkben a válogatott és bőséges gyermek- illetve ismeretterjesztő filmek mellett elsősorban az értékes művészfilmek és irodalmi adaptációk találhatók.

A teljes gyűjtemény folyamatos bővítés alatt áll, ami magában hordozza a kor szellemének és a technika fejlődésének kívánalmait, így a közeljövőben DVD állománnyal tervezzük kibővíteni zenei gyűjteményünk szolgáltatásait.

A vakok és csökkentlátók rendelkezésére áll a hangoskönyvtár gyűjteményünk, amely hangkazettán feldolgozva jut el az arra rászorulókhoz.

Új erősítő berendezés segítségével egy már évek óta hiányzó szolgáltatásunk- a helyben hallgatás – lehetővé vált. Jelenleg 6 lehallgatóhelyen 4 különféle hangfelvételt lehet egyidőben hallgatni. Lehetőség van csoportosan vagy egyénileg videofilm megtekintésére is.

1995-tol évente Kodály Zoltán Népdalversenyt szervezünk a város és környéke általános és középiskolás diákjainak.

A gyűjteményben megtalálható Kocsis Albert, hatvani származású hegedűművész teljes hagyatéka.

A honlapunkon letölthető állományok:

Nyitva tartása:

• Hétfő: 9 – 16 óráig