Helytörténeti gyűjtemény

Könyvtárunk első emeletén található egyik különgyűjteményünk a helyismereti részleg. Itt találjuk meg városunkról és a környező településekről szóló irodalmat, dokumentumokat. Ide kopogtathatnak be, akik pl.: Hatvan város híres szülöttjeiről, művészeiről, épületeiről, történelmi eseményeiről, oktatásáról, egészségügyéről, a testületi ülésekről vagy éppen a város fejlődéséről szeretnének informálódni. Folyamatosan gyűjtjük a múlt és a jelen korra vonatkozó dokumentumokat.

A gyűjtemény összetétele:

• Könyvek. Hatvan természeti viszonyairól, gazdasági életéről, politikai szervezetekről, a város közigazgatásáról, történelméről, intézményeiről, oktatásáról, kulturális életéről stb.
  • Helyi kiadású újságok, folyóiratok, értesítők. A Hatvanban megjelent napi és hetilapok eredeti példányai mikrofilmen 1900 – 1945 között.
  • Cikk-kivágat gyűjtemény. 1975-tol az országos sajtóban Hatvanról megjelent cikkek fénymásolat formájában.
  • Aprónyomtatványok: prospektusok, plakátok, meghívók.
  • Fotók, képeslapok, metszetek
  • Hangkazetták, videofilmek, helyi felvételek
  • Kéziratok, szakdolgozatok, képviselőtestületi ülések jegyzőkönyvei stb.

Szolgáltatások:

• Sajtófigyelés
  • Tájékoztatás (telefonon is)
  • Témafigyelés
  • Irodalomkutatás