A könyvtár rövid története 4.

A 90-es évek elején már sürgető kényszerként jelentkezett a számítástechnika eredményeinek korszerű követelményeinek felhasználása is. A számítógépes rendszer kialakítására költségvetési fedezet nem állt rendelkezésre, ez később szakmai összefogással és a pályázati rendszer lehetőségeinek és rugalmasságának köszönhetően megoldódott. Ma már számos felhasználóbarát számítógépes program segíti a könyvtár tájékoztató munkáját és elkezdodött a könyvtári állomány számítógépes feldolgozása, az on-line katalógus kiépítése is.

1997-ben a könyvtár pályázati és önkormányzati pénzből hozzákezdett az épület átalakításához. Pénzügyi források hiányában az átépítésnek csak az első szakasza valósult meg ( tetőtér, aula kialakítása ). Az építkezés második szakasza (könyvtári övezetek kialakítása) 2001-ben kezdődött el és 2002 májusában fejeződött be.

2004-ben Hatvan Város Önkormányzata összevonta a Grassalkovich Művelődési Központot és az Ady Endre Könyvtárat. Az intézmény igazgatója Jelinek János lett

2010-ben a Corvina Integrált Könyvtári rendszer bevezetésével megkezdődött a könyvtári munkafolyamatok gépesítése.

2011-ben ismét önálló intézményként kezdte meg működését az Ady Endre Könyvtár, Sinkovics Erika vezetésével.

2015-ben a könyvtár ideiglenesen átköltözött a cukorgyári kiskastély épületébe.

A Kossuth téri épület felújítási munkái 2019-ben kezdődtek meg.

Könyvtár oldalak: