Kulturális Örökség Napjai 2010

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár tisztelettel meghívja Önt és barátait 2010. szeptember 18-án, szombaton a Kulturális Örökség Napjai 2010 könyvtári programjaira.

FOTÓK

KÖNYVTÁRAK MÛEMLÉKI KÖRNYEZETBEN

10 és 15 óra
Palota- és könyvtártúra a Nagypréposti palotában, a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár otthonában.
A séta során a látogatók megismerkedhetnek Eger egyik legszebb, az 1770-es években épült, barokk mûemléképülete és környezete történetével, a palota építészeti részleteivel, eredeti és mai funkciójával.
Vezetõ: Kárpáti János és Kárpátiné Ézsiás Edit
Gelsei Sándor festményeinek kiállítása a könyvtár galériájában szeptember 24-ig tekinthetõ meg.

11 és 14.30 óra
Látogatás a Megyeháza épületében mûködõ, eredeti tölgyfa berendezésével párját ritkító Közigazgatási Szakkönyvtárban és a Megyeháza dísztermében.
Vezetõ: Varga Béláné

Fotók

AZ EGRI VÁR MÚLTJA ÉS JELENE

16 óra
Könyvbemutató és elõadás

Mirõl beszélnek a kövek, a romos falak maradványai, a napvilágra került leletek?
Kárpáti János: Az egri püspökvár : az egri vár a 13-15. században a régészeti kutatások alapján címû könyvének bemutatója.

Mely objektumok helyreállításával gazdagodik épített örökségünk e jeles emléke?
Hoór Kálmán: Az egri vár fejlesztési tervei címû elõadása.

A rendezvényen az érdeklõdõk bepillantást nyerhetnek egyik legvonzóbb mûemlékegyüttesünk több évszázados változásaiba és a jelen rekonstrukciós terveibe.
Az elõadásokat számos képet és ábrát bemutató prezentáció kíséri.