Magyar Dal Napja

logo A Bródy Sándor Könyvtár zenei gyûjteménye is részt vesz 2010. szeptember 12-én a Magyar Dal Napja rendezvénysorozatában, hiszen idén Eger elnyerte a Magyar Dal Fõvárosa címet. Hagyományteremtõ szándékkal koncerteket, Presser Gábor és egri kortársai címmel kiállítást szervezünk, valamint a Magyar Dal Napja tiszteletére egy éves könyvtári tagsággal ajándékozzuk meg a Magyar Dal Napi totó kitöltõit.

Programok:
15.00 Presser Gábor és egri kortársai kiállítás megnyitó, zene: Kabai Rozi, Kalmár Milla, Magyari Máté
15.15 Hársfai Viki, Hubay Miki: Magyar musicalek, operettek
18.00 Extázis zenekar: Unplugged koncert

Fotók

A Magyar Dal Napja honlapja: http://www.magyardalnapja.hu

A Magyar Dal Napja Facebook oldala: itt

Könyvtárunk a Magyar Dal Napja honlapján: itt

Eger, A Magyar Dal Fõvárosa az Egri Kulturális és Mûvészeti Központ honlapján az egri programokkal: itt

A sajtótájékoztatóról: itt
Kísérõprogramok:
10.00-18.00: A Dobó téri sátorban a Magyar Dal Napjával kapcsolatos totó tölthetõ ki a zenei gyûjtemény összeállításában, a helyes megfejtõk egy éves ingyenes könyvtári tagságot kapnak, az olvasójegyek a Zenei gyûjteményben vehetõk át (Eger, Kossuth u. 18.)
10.00-19.00: Presser Gábor és egri kortársai kiállítás
A zenei gyûjteményben található és az olvasók, egri kulturális intézmények (pl. Mûvészetek Háza)  által beküldött Presser Gábor és egri vonatkozású elõadókról szóló retro dokumentumok (rajz, fotó, CD, bakelit, kotta, régi készülékek) kiállítása
Slideshow: Eger zenei retro fotók

Írás a Hangtárnokon: itt