Nyelwilág

buddy

Az 5perc angol magazin legújabb, augusztusi számát is megtalálhatják már angolul tanuló látogatóink, a Zenei és Idegen Nyelvi Részlegben.  A megszokott érdekes hírek mellett ez a szám két új rovattal is bõvült. Az Amazing Animals címû összeállításban figyelemre méltó állatokról (jelen esetben Buddyról, a bátor kutyáról, aki megmentette gazdája életét és otthonát) olvashatunk. A Useless Facts  rovat pedig sok-sok apró, szórakoztató és  sokszor igencsak meghökkentõ ténnyel  ragadja meg figyelmünket.  Tudták például, hogy egy 16 éves, Hanson Gregory  nevû tengerész találta fel a lyukas fánkot?

Várjuk a Központi könyvtár zárva tartása idején azokat az olvasóinkat is, akik a Központi könyvtárban lejárt könyveiket szeretnék visszahozni, vagy a kölcsönzés határidejét meghosszabbítani.Lehetõség van Internet használatra és a központi könyvtárba járó napilapok, folyóiratok olvasására is.

A magazinból természetesen most sem hiányoznak a nyelvvizsgákra felkészítõ feladatsorok és a Business English rovat, amely ezúttal a hitelekkel foglalkozik.