81. Ünnepi Könyvhét

81. Ünnepi Könyvhét EgerbenSzeretettel meghívjuk Önt és barátait a 81. Ünnepi Könyvhét ünnepélyes megnyitójára, 2010. június 2-án, szerdán 16.00 órára a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtárba. A könyvhetet megnyitja: Habis László, Eger Megyei Jogú Város polgármestere. Köszöntõt mond: Homa János, Eger Megyei Jogú Város Kulturális Bizottságának elnöke. Az ünnepélyes megnyitó díszvendége: Jókai Anna, Kossuth-díjas író.
Fotók:
A 81. Ünnepi Könyvhét részletes programja:

Jókai AnnaJúnius 2., szerda, 16.30 óra
Az ünnepélyes megnyitót követõen 16.30 órától találkozó Jókai Anna, Kossuth-díjas íróval a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtárban.
Az írónõ beszélmunkásságáról, megosztja gazdag élettapasztalatát és élményeit az érdeklõdõ közönséggel, majd a beszélgetés után dedikál, és könyvei megvásárolhatók lesznek.

Június 3., csütörtök 16.00 óra
„Élj tiszta tüzeidben” - Váci Mihály irodalmi hagyatéka a kortárs költészetben
A Nyíregyházi Irodalmi Kávéház bemutatkozása
Helyszín: EKMK Bartakovics Béla Közösségi Ház Eger, Knézich Károly u. 8.

Június 3., csütörtök 17.00 óra
Hol van az a régi zászló? – Zalár József válogatott versei címû könyv bemutatója
A kötetet ismerteti Fülöp Lajos, egyetemi tanár, a kötet lektora és Lisztóczky László, irodalomtörténész, a bevezetõ tanulmány szerzõje és a kötet szerkesztõje. Közremûködik: Okos Tibor, a Népmûvészet Ifjú Mestere és Okos Viola, valamint Ungvári P. Tamás, elõadómûvész.
Helyszín: Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Eger, Kossuth L. u. 16.
A találkozón dedikálás és könyvvásárlási lehetõség lesz.

Szokolay ZoltánJúnius 7., hétfõ 16.30 óra
Betiltható bonctechnika – Válogatott versek címû kötet bemutatója

Vendégünk az egri kötõdésû szerzõ, Szokolay Zoltán
Helyszín: Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár Eger, Kossuth L. u. 16.
A találkozón a szerzõ dedikál.

Június 8., kedd 17.00 óra
Trianon emlékest

Kilencven év – Trianon a magyar irodalomban
Elõadók: Homa János, történész és Szakolczay Lajos, irodalmár
Népek krisztusa – Magyarország-emlékmûsor
Elõadják: Felsõtárkányi fiatalok Petrényiné Juhász Judit, drámatanár vezetésével
Helyszín: EKMK – Bartakovics Béla Közösségi Ház Eger, Knézich Károly u. 8.

Rendezvényeinkre minden érdeklõdõt szeretettel várunk!