Könyvtárlátogatás

Thomas Május 18-án a füzesabonyi Teleki Blanka Általános Iskola alsós diákjai, Birinyiné Tövisháti Melinda tanárnõ tanítványai a Zenei és Idegen Nyelvi részlegben tartották a német szakkör egyik foglalkozását. Megismerkedtek a részlegünkben található német könyvekkel, folyóiratokkal, és a zenei részleg újdonságaival. Nagyon élvezték, hogy helyben is lehet zenét hallgatni.

Különösen a Spatzenpost és a Freunde magazinok ragadták meg a figyelmüket, hiszen ezek azok a színes nyelvtanuló lapok, amik ennek a korosztálynak is érdekesek.
Elcsodálkoztak milyen sokféle könyv, CD, DVD található nálunk, mennyi érdekes eszköz segíti a nyelvtanulást.
A gyerekekkel önkéntesünk, Thomas is beszédbe elegyedett – persze németül. Az elsõ megilletõdés után a gyerekek szívesen és ügyesen beszéltek a családjukról, testvéreikrõl, hobbijaikról, és az otthon tartott házi kedvenceikrõl. Néhány kérdést is feltettek németül, így többek között megtudtuk, hogy Thomas kedvenc városa Mainz, de Egert is nagyon megszerette.
Nagyon örültünk a látogatásnak, mindig szívesen mutatjuk be a könyvtárunkat kisdiákoknak, mert úgy gondoljuk magukkal viszik könyvtárunk barátságos légkörét és pár év múlva majd már mint komoly nyelvtanulók keresnek fel ismét bennünket.