Az időskori művelődés új formái, megújulási lehetőségei Észak-Magyarországon

A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár - a Budapesti Mûvelõdési Központtal együttmûködve „A legjobb gyakorlatok – Az idõsügyi mûvelõdés  új formái, megújulási lehetõségei” címmel regionális fórumot szervez, amelyre tisztelettel meghív minden érdeklõdõ kollégát.
A fórum célja a szenior korosztály bevonásával megvalósuló könyvtári programok módszertanának bemutatása a szakmai közönség számára, valamint az észak-magyarországi régióban megvalósuló jó gyakorlatok tapasztalatainak összegyûjtése, ajánlása és terjesztése. A rendezvényre várjuk azoknak a kollégáknak a jelentkezését is, akik vállalják, hogy hozzászólásukban röviden bemutatják saját idõsügyi gyakorlatukat.

FOTÓK
A régiós fórum helyszíne: Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár (3300 Eger, Kossuth L. u. 16.)
Idõpontja: 2010. április 19. 10.00 - 15.00 óra

Elõzetes program:

10.00 - 11.00        Mit tesz a könyvtár az idõsekért?, ea: Tõzsér Istvánné, igazgató
 Országos Könyvtári Napok NAGYI program Egerben, ea: Kelemenné Csuhay Zsuzsanna
 Mûhelytitkok: elõkészítés, szervezés, ea:  Oroszi Katalin, Varga Béláné
 Használóképzés az idõskorúak körében, ea: Kárpátiné Ézsiás Edit
11.00 - 12.00Hozzászólások: a régió legjobb gyakorlatainak bemutatása
12.00 - 13.00Közös ebéd
13.00 - 15.00Meglepetés workshop
 Nagyi-party: csapatépítõ játék

A programot a Nemzeti Kulturális Alap a Budapesti Mûvelõdési Központon keresztül támogatta.
A programon való részvétel ingyenes.