Örkény István Országos Prózamondó Verseny - területi döntő

Az Örkény István Országos Prózamondó Verseny területi döntőjén 2012. november 15-én, csütörtökön 14 órától Észak-Magyarország középiskoláinak 19 legjobb prózamondója versenyez a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtárban.
Mottó: „Háromba vágtad, édes jó Lajosom?” (Örkény István: Tóték)
Örkény István születésének századik évfordulója méltó megünneplésére az Országos Széchényi Könyvtár a verseny társkiíróival – a Hungarofest Nonprofit Kft.-vel, a Petőfi Irodalmi Múzeummal, az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézettel, a Palatinus Kiadóval, a Magyartanárok Egyesületével és a Magyar Olvasástársasággal közösen – prózamondó versenyt hirdetett középiskolás diákok számára.
A zsűri elnöke: Saárossy Kinga, a Gárdonyi Géza Színház színművésze, Eger város kulturális alpolgármestere
A zsűri tagjai: Dr. Ködöböcz Gábor, az Eszterházy Károly Főiskola tanára, irodalomtörténész és Tőzsér Istvánné, a Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtár igazgatója
Országos Prózamondó Verseny Észak-magyarországi döntőjének eredménye:
I. Szalai-Bordás Gergő (Miskolc, Földes Ferenc Gimnázium)
II. Boros Flóra ( Miskolc, Diósgyőri Gimnázium)
III. Tarnóczi Jakab ( Salgótarján, Bolyai János Gimnázium és Szakközépiskola)
Szívből gratulálunk a győzteseknek és az emlékezetes délután valamennyi nagyszerű versenyzőjének!

Esemény dátum:
csütörtök, november 15, 2012 - 14:00 to 18:00